Talaşlı İmalat

2006 yılından itibaren İzmir üretim tesislerimizde yıllık ortalama 40.000.000 parça üretebilme kapasitemiz ile yurt içindeki ve yurt dışındaki müşterilerimize üstün kalitede hizmet sunmaktayız.

Norm Tooling olarak müşterilerimizin taleplerini en iyi şekilde karşılayabilmek için alanında uzman çalışanlarımızla talaşlı özel parça üretimi yapmaktayız.

Talaşlı imalat süreçlerimiz tam otomasyon kurgusu ile planlanmaktadır. Hem soğuk şekillendirilmiş ürünlerde hem de ham maddeden bitmiş ürüne işleme yapılabilmektedir. Sahip olduğumuz uzman kadromuz ve know-how ile müşteri ihtiyacına uygun, bakırdan titanyum alaşımlarına kadar farklı ham madde tiplerinde, seri imalat yapabilecek, ürüne özel, tam otomasyonlu hat tasarımı gerçekleştirmekteyiz.

Endüstri 4.0 prensibi ile iş güvenliği ve işçi sağlığı kurallarını önemseyerek aynı zamanda entegre üretim sistemimiz ile ürün izlenebilirliğini garanti etmekteyiz. Ham maddeden işlenmiş ve %100 kamera kontrollü ayıklama operasyonları tamamlanmış ürüne, el değmeden robotik sistem taşımaları ile tüm işlemleri gerçekleştirmekteyiz.

Nasıl Üretiyoruz
Hassas Talaşlı İmalat

Hassas işleme faaliyetleri, tam otomasyon ve ürüne özel tasarlanabilen hatlar ile hatasızlaştırma konusunda alanında öncü hale gelmiştir. Müşteri beklentilerine göre istenilen kalitedeki ürünler 3D olarak modellenerek CAM programlarında simüle edilebilmektedir. Talep doğrultusunda esnek ürün üretimi ya da ürün grubuna özel olarak tasarlanan üretim hatlarında hem soğuk şekillendirilmiş çelik taslak üzerinden hem de farklı ham madde cinsleri ile dolu malzemeden hassas işleme gerçekleştirilmektedir.

Endüstri 4.0 ve yalın üretim uygulamaları ile ham maddeden paketlemeye kadar tüm işlemler, tam otomasyon ile izlenebilir ve ölçüleri kontrol edilmiş şekilde tamamlanmakta, sıfır hata hedefi ile hassas işleme gerçekleştirilmektedir.

Teknolojinin geldiği son noktadaki CNC işleme tezgâhlarını kullanan talaşlı imalat bölümümüz; 28 adet işleme tezgâhı ve 38 çalışanı ile faaliyet göstermektedir. 38 adet/sn ortalama işleme hızı ile yıllık 40.000.000 adet hassas talaşlı ürün üretme kapasitesine sahiptir.

Ayıklama

Otomotiv ve beyaz eşya sektörünün beklentileri doğrultusunda, müşteri talebine istinaden tam otomatik makinelerimiz kamera görüntüleme ve görüntü işleme yöntemi ile ölçüsel kontroller ve eddy current yöntemi ile çatlak kontrolleri gerçekleştirmektedir. 22 adet ayıklama makinesi, 6 sn/adet kontrol hızı ile yıllık 50.000.000 adet ürün ayıklama kapasitesi bulunan ayıklama prosesi, 22 çalışanı ile faaliyetlerini sürdürmektedir.​

İkincil İşlemler

Sürekli geliştirme ve insana saygı felsefesiyle, inovatif düşünen, eğitimli ve konusunda uzman kadromuzla kaliteli ürünler üretmekteyiz.

Üretimin sorunsuz ve tam zamanlı olması için planlama (ERP) programlarını aktif olarak kullanan bölümümüz görsel yönetim anlamında OEE değerlerini imalat alanında bulunan ekranlardan anlık olarak takip etmektedir.

Ham Maddeler
01 Çelik
02 Paslanmaz Çelik
03 Alüminyum
04 Bakır
05 Pirinç
06 Titanyum