Isıl İşlem

Isıl işlem hizmetimiz sayesinde iş ortaklarımız için, kalitede sürekli geliştirme felsefemizle dayanaklı ve uzun ömürlü ürünler üretiyoruz.
Isıl İşlem

Isıl işlem bölümümüzde; quench fırını, meneviş fırını ve kriyojenik soğutma makinesi bulunmaktadır. Quench fırını 1050-1200 derece arasında ısıl işlem uygulamakta ve ardından azot gazı kullanarak ısıl işlem görmüş çelikleri, kısa sürede soğutarak sertleştirme işlemini gerçekleştirmektedir. Ancak bu sertleşmenin ardından çeliklerin içinde zayıf noktalar olarak kabul edilen östenit yapılar oluşmaktadır. Bu yapıların ortadan kalkması ve kırılgan yapının kaybolması için takım çeliklerine ve hava çeliklerine farklı yöntemlerle menevişleme işlemi uygulanmaktadır.

Isıl işlem tesisimizde; vakumlu sertleştirme fırını, kriyojenik soğutma kabini ve temperleme fırınlarımız ile iş ortaklarımızın ihtiyaç duyduğu birçok vakumlu ısıl işlem prosesini CQI-9 standartlarına uygun gerçekleştirmekteyiz.

Haftanın 6 günü, 24 saat çalışan son teknoloji fırınlarımız ile 1.2344, 1.2379, 1.3343, 1.3243 gibi soğuk şekillendirme kalıp endüstrisinde sıkça kullanılan birçok çelik malzemenin ısıl işlemini yapmaktayız.