Biz Kimiz?

20 yıllık tecrübemizle ulusal ve uluslararası pazarlarda, otomotiv ana ve yan sanayi başta olmak üzere yedek parça, beyaz eşya, elektronik, mobilya, inşaat ve makine sektörlerinde kalıp üretimi ve talaşlı imalat alanlarında faaliyet göstermekteyiz.
Norm Holding
Hakkında

4000’i aşkın çalışan, 24 Şirket, 20 üretim ve 15 satış ve lojistik merkezi ile 9 farklı ülkede ulusal ve uluslararası pazarlarda bağlantı elemanları, pazarlama ve ticaret, teknoloji, eklemeli imalat, kalıp ve sac şekillendirme, talaşlı imalat, kimya, makine ve otomasyon, sıcak dövme, tarım ve gıda alanlarında faaliyet göstermekteyiz.

Teknoloji ve insan kaynaklarına yaptığımız yatırımlarla ve yüksek üretim gücümüzle sürdürülebilir bir gelecek için çalışıyoruz.


Norm Tooling
Hakkında

Norm Tooling olarak 2003 yılında başladığımız yolculuğumuzu; 2006 yılında bağlantı elemanları için kalıp ve talaşlı imalat özel parça üretim faaliyetleri ile bir Norm Holding şirketi olarak sürdürmekteyiz.

Yurt içinde ve yurt dışında otomotiv, beyaz eşya, havacılık, savunma, makine imalatı sektörlerine; talaşlı özel parça üretimi ve mühendislik hizmeti vermekteyiz. 5.000 m2’si kapalı, 10.000 m2’lik faaliyet alanında modern ve kapsamlı makine parkımız, alanında uzman kadromuz ve yeni nesil üretim teknolojileriyle, talaşlı imalat ve soğuk dövme kalıpçılığı konusunda kalite ve fiyat odaklı, tam zamanında(JIT) hizmet sağlamaktayız.

Sert metallerden yumuşak metallere (alüminyum, pirinç, bakır, tungsten carbide, çelik vb.) kadar işleme kabiliyetine sahip olup üretimle eş zamanlı kameralı ölçüm cihazlarımız sayesinde %100 kalite ölçümü gerçekleştirerek olası hataların önüne geçmekteyiz.

Sahip olduğumuz TS:ENISO9001 Kalite Yönetim Sistemi Belgesine ek olarak 2023 senesinde IATF16949 ve AS9100 belgelerini aldık.

Üretim Yönetim Sistemleri (MES) ile talaşlı imalat alanlarında üretim süreçlerini mükemmelleştiriyor ve üretim çıktılarının iyileştirilmesi için yaygınlaştırıyoruz. Makinelerin ve ürünlerin tüm süreçlerinin takibini eş zamanlı yaparak yönetimini kolaylaştırıyor, bu sayede verimliliğimizi arttırıyoruz.

Gelecek nesillere sürdürülebilir bir dünya bırakabilmek için güneş enerjisi ile elektrik üretimine adım atıyoruz.

Misyonumuz

Paydaşlarına değer yaratan, her zaman güvenilen ve tercih edilen küresel çözüm ortağı olup müşterilerimizin ihtiyaçlarına odaklanarak en yüksek müşteri memnuniyetine ulaşmak.

Vizyonumuz

Çalışan ile birlikte mükemmelliğin peşinde koşan, dünya pazarına açılarak seçkin talaşlı imalat üreticilerinden biri olarak küresel bir firma olmak.


KM Taşları

2003
Kalıp üretim tesisi İzmir’de kuruldu.
2006
Bağlantı Elemanları için kalıp üretimine ve talaşlı imalatlı özel parça imalatı faaliyetlerine başlandı.
2008
Hassas işleme faaliyetleri başladı.
2010
ISO 9001 kalite sertifikası alındı.
2018
Sac şekillendirme faaliyetleri başladı.
2021
Kincentric tarafından Türkiye’nin En İyi İşyeri Ödülü’nü aldı.
2022
Talaşlı imalat faaliyetleri yeni üretim tesisine taşındı.
2023
İlk ihracat gerçekleştirildi.
IATF16949 kalite sertifikası alındı.
Norm Holding ve bağlı şirketleri Deloitte tarafından Türkiye’nin En İyi Yönetilen Şirketleri Ödülü’nü aldı.
Isıl işlem faaliyetlerine başlandı.
2024
Onaylı Ar-Ge Merkezimiz faaliyetlerine başladı.
DEVAMI İÇİN KAYDIRIN